Informace ke stravování

Co jíme a pijeme v mateřské škole:

Naše strava je plnohodnotná a vyvážená. Paní kuchařky se snaží zachovávat vhodnou skladbu jídelníčku, dodržují technologie přípravy pokrmů. Denně děti dostávají misky s čerstvým ovocem nebo zeleninou.

Děti do jídla nenutíme. Děti mají právo si určit samy porci jídla.

Umožňujeme dětem podílet se na stolování (příprava váziček, talířů, příborů a jejich úklid). Starší děti obědvají příborem, mladší děti používají příbor podle svého zájmu anebo dle přání rodičů.

Dodržujeme vhodné intervaly mezi podávanými pokrmy. Během stravování dbáme na klidné prostředí ve třídě.

Dodržujeme pitný režim, k dispozici jsou různé druhy čajů, džusy, voda.

Respektujeme individuální požadavky rodičů, stravovací zvláštnosti a zdravotní hlediska dětí ( alergie – od 13.12.2014 jsou alergeny označovány v týdenním jídelníčku, nesnášenlivost potravy, dokrmování).

Informace ohledně odhlašování obědů:

Obědy se odhlašují den předem do 13,00 hod. Neodhlášený oběd je možné vyzvednout ve školní jídelně od 10,50hod. do 11,20 hod.

Vedoucí školní jídelny

Lenka Rohlíčková, tel.: 380 422 881