Povinné předškolní vzdělávání

Povinné předškolní vzdělávání ve školním roce 2017/2018 se týká dětí, které dosáhly do 31.8.2017 věku 5 let.
Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech (4 souvislé hodiny denně).
Povinnost předškolního vzdělávání není dána ve dnech školních prázdnin (tak jako u základních a středních škol).

Omlouvání nepřítomnosti dítěte od školního roku 2017/2018. tzn. od 4.září 2017:

• nepřítomné dítě omlouvá zákonný zástupce
  • ředitelka školy nebo zástupce ředitele je oprávněn požadovat doložení důvodů nepřítomnosti dítěte
  • zákonný zástupce je povinen doložit důvody nepřítomnosti dítěte nejpozději do 3 dnů ode dne výzvy

Oznámení nepřítomnosti je možné provést:

• telefonicky do mateřské školy - školní jídelna: 380 422 880, 380 422 881
  • písemně (formuláře jsou umístěny v šatnách, na webových stránkách) nebo na e-mail zástupce ředitele mateřské školy
  • osobně učitelce na třídě

Pokud bude dítě omluveno pouze telefonicky, e-mailem nebo osobně, musí zákonný zástupce při návratu do mateřské školy vyplnit Omluvný list a předat ho učitelce na třídě.